Zapraszamy na Tlenoterapie hiperbaryczną
Komora hiperbaryczna to specjalne, szczelnie zamknięte pomieszczenie, w którym dokonuje się sesji tlenowej. W komorze hiperbarycznej podaje się czysty tlen za pomocą maski bądź kaniuli. W środowisku podwyższonego ciśnienia zniwelowana jest fizjologiczna bariera tlenu, dzięki temu wnika on do komórek, do krwi, do limfy, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz rdzenia kręgowego. Pierwsze urządzenie, które stało się pierwowzorem komór hiperbarycznych zostało zaprojektowane w XVII wieku. Stało się to początkiem leczenia chorób sprężonym ciśnieniem. Ze Stanów Zjednoczonych do Europy komory hiperbaryczne zawitały w XIX wieku.
Działanie komory hiperbarycznej opiera się na podawaniu tlenu w warunkach odpowiedniego ciśnienia 1.3 ATA. W warunkach, które panują w komorze hiperbarycznej tlen bez barier przenika do wszystkich struktur, nawet do tych niedotlenionych, niedokrwionych. Przebywający w komorze hiperbarycznej pacjent oddycha tlenem 93%, w pozycji dogodnej dla niego. Nasza komora hiperbaryczna posiada różne ustawienia, możemy przebywać w pozycji leżącej, półsiedzącej, siedzącej. Komora jest dwuosobowa co pozwala na przebywanie w niej osoby dorosłej i dziecka. Podczas sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej doświadczamy uczucia podobnego do startowania i lądowania samolotu.
Działanie terapii tlenowej
Przebieg i przygotowanie do tlenoterapii
Zabieg w komorze hiperbarycznej i trwa średnio 60 minut można go podzielić na trzy etapy:
1. Powolne sprężanie aż do osiągnięcia docelowego ciśnienia 1.3 ATA, 1.5 ATA. Sprężanie trwa około 10 do 15 minut może mu towarzyszyć lekki dyskomfort odczuwalny w uszach, podobny do startu i lądowania w samolocie po dojściu do właściwego ciśnienia doznania te mijają i możemy cieszyć się z leczniczej dawki tlenu.
2. Po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia przebywamy w komorze hiperbarycznej około 60 minut. Podczas każdego z etapów mamy cały czas kontakt z operatorem komory hiperbarycznej.
3. Zabieg kończy się rozprężaniem, które odbywa podobnie jak sprężanie i towarzyszą mu podobne doznania.
– cukrzyca
– trudno gojące się rany
– przewlekłe choroby skóry
– opóźnienie procesów starzenia się
– zatrucie tlenkiem węgla
– choroby zapalne i autoimmunologiczne
– schorzenia układu neurologicznego
– zmęczenie,depresja
– ból głowy, migrena
– głuchota w wyniku urazu akustycznego
– nadciśnienie, miażdżyca
– stany zapalne
– wspomagająco po epizodach nowotworowych
Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej ma bardzo wiele zastosowań, od leczenia ran, po wspomaganie w ciężkich chorobach. Jeśli potrzebujesz porady zadzwoń.
+48 500 307 303
Wolborska 17, 97-300 Piotrków Trybunalski
© Copyright ana-med.pl 2021 – Wszelkie prawa zastrzeżone – realizacja Vebi.pl