Zapraszamy na Tlenoterapie hiperbaryczną

Poczuj uzdrawiająca moc tlenu gabinet tlenoterapii hiperbarycznej ANA MED zapraszam. Tlen to pierwiastek niezbędne do życia bez którego można przeżyć jedynie parę minut tlenowa terapia hiperbaryczna to metoda terapeutyczna która polega na dostarczeniu czystego tlenu zwiększonym ciśnieniu. Dzięki ciśnieniu Czemu niż atmosferyczne dochodzi puszczania się tlen w osoczu krwi limfie płynie mózgowo-rdzeniowym i rdzeniu kręgowym. Płynące w ten sposób tlen pozbawiony jest barier dzięki czemu przenika przez tkanki i w prosty sposób dociera do wszystkich komórek dotleniający je. Dotlenione organizm regeneruje wszystkie komórki zwalcza stany zapalne łagodzi bóle oczyszcza z toksyn i metali ciężkich zlikwiduje zakażenia wzmacnia układ limfatyczny immunologiczny poprawia przepływ krwi do mózgu niweluje bóle jest silnym środkiem bakteriobójczym.
 
Co to jest komora hiperbaryczna?
Komora hiperbaryczna to specjalne, szczelnie zamknięte pomieszczenie, w którym dokonuje się sesji tlenowej. W komorze hiperbarycznej podaje się czysty tlen za pomocą maski bądź kaniuli. W środowisku podwyższonego ciśnienia zniwelowana jest fizjologiczna bariera tlenu, dzięki temu wnika on do komórek, do krwi, do limfy, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz rdzenia kręgowego. Pierwsze urządzenie, które stało się pierwowzorem komór hiperbarycznych zostało zaprojektowane w XVII wieku. Stało się to początkiem leczenia chorób sprężonym ciśnieniem. Ze Stanów Zjednoczonych do Europy komory hiperbaryczne zawitały w XIX wieku.
Tlenoterapia ana med gabinet
Komora hiperbaryczna sulejow ana med
Jak działa komora hiperbaryczna?
Działanie komory hiperbarycznej opiera się na podawaniu tlenu w warunkach odpowiedniego ciśnienia 1.3 ATA. W warunkach, które panują w komorze hiperbarycznej tlen bez barier przenika do wszystkich struktur, nawet do tych niedotlenionych, niedokrwionych. Przebywający w komorze hiperbarycznej pacjent oddycha tlenem 93%, w pozycji dogodnej dla niego. Nasza komora hiperbaryczna posiada różne ustawienia, możemy przebywać w pozycji leżącej, półsiedzącej, siedzącej. Komora jest dwuosobowa co pozwala na przebywanie w niej osoby dorosłej i dziecka. Podczas sesji tlenoterapii w komorze hiperbarycznej doświadczamy uczucia podobnego do startowania i lądowania samolotu.

Działanie terapii tlenowej
Przebieg i przygotowanie do tlenoterapii
Zabieg w komorze hiperbarycznej i trwa średnio 60 minut można go podzielić na trzy etapy:
1. Powolne sprężanie aż do osiągnięcia docelowego ciśnienia 1.3 ATA, 1.5 ATA. Sprężanie trwa około 10 do 15 minut może mu towarzyszyć lekki dyskomfort odczuwalny w uszach, podobny do startu i lądowania w samolocie po dojściu do właściwego ciśnienia doznania te mijają i możemy cieszyć się z leczniczej dawki tlenu.
2. Po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia przebywamy w komorze hiperbarycznej około 60 minut. Podczas każdego z etapów mamy cały czas kontakt z operatorem komory hiperbarycznej.
3. Zabieg kończy się rozprężaniem, które odbywa podobnie jak sprężanie i towarzyszą mu podobne doznania.

Jakie są wskazania do odbycia terapii tlenowej?
– cukrzyca
– trudno gojące się rany
– przewlekłe choroby skóry
– opóźnienie procesów starzenia się
– zatrucie tlenkiem węgla
– choroby zapalne i autoimmunologiczne
– schorzenia układu neurologicznego
– zmęczenie,depresja
– ból głowy, migrena
– głuchota w wyniku urazu akustycznego
– nadciśnienie, miażdżyca
– stany zapalne
– wspomagająco po epizodach nowotworowych
Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej ma bardzo wiele zastosowań, od leczenia ran, po wspomaganie w ciężkich chorobach. Jeśli potrzebujesz porady zadzwoń.
ana-med-logo

+48 500 307 303

Wolborska 17, 97-300 Piotrków Trybunalski

© Copyright ana-med.pl 2021 – Wszelkie prawa zastrzeżone – realizacja Vebi.pl